Telefon : 0216 355 75 37

MTHS Firmaları

MTHS Firmaları

MTHS Firmaları

 

MTHS Hizmeti ,bilindiği üzere yeni Ticaret Kanunu kapsamında tüm denetime tabi sermaye şirketleri için kanuni bir zorunluluktur.

MTHS Firmaları, MTHS hizmetini bakanlık faaliyet iznine bağlı olarak sağlayan, P4 ( Profil 4 ) formatında e-imza atma , doğrulama yazılımına sahip , sahip olduğu e-imza yazılımı ile MTHS kayıtlarını e-imzalı ve zaman damgalı olarak e-arşivleme yapabilen ,ISO 27001 bilgi güvenliği sertifikasına sahip firmalar olarak özetlenebilir.

MTHS Firmaları kimlerdir? MTHS Firması nasıl olunur gibi soruların cevapları ilgili yönetmeliklerde belirlenmiştir.

MTHS Hizmeti veren firma olabilmek için öncelikle Tübitak tarafından yapılması gereken mths e-imza uyum değerlendirme sonrası teknik yeterlilik alınmasıdır. Teknik yeterlilik için izlenecek adımlar http://www.kamusm.gov.tr/hizmetler/e-imza_uyum_denetimi/ sayfasında açıkça anlatılmaktadır.


Denetime bağlı sermaye şirketleri Satın alacakları MTHS Hizmeti için öncelikle bakanlıktan faaliyet izni almış bir hizmet olmasına dikkat etmelidir.

Ticaret Kanunu Uyumlu web sitesi gibi klişelerle sunulan hizmetlerin MTHS Hizmeti ile alakası yoktur. Bu hizmetweb sitesinde yayınlanma şekli ile MTHS Hizmetine benzer şekilde hazırlanmış olsa bile bakanlıktan izin almamış bir yazılım kullanılması yok hükmünde değerlenirilip,  bu konuda yönetmeliklerde belirlenen cezai yaptırımlarla karşılaşılması söz konusu olacaktır. Bu nedenle mutlaka MTHS Faaliyet izni kontrol edilmelidir.

MTHS Hizmeti satın alırken dikkat edilmesi gereken bir husus ise satış sonrası alınacak destektir, bu konu hizmetin sürekli kullanılacak olması ve zamanlama konusundaki tanımlamalar nedeniyle hizmet kullanımında ihtiyac duyacağınız destek çok büyüm önem taşımaktadır.

TTR Bilişim hizmetleri tarafından sunulanMTHS Hizmetiözellikle satış sonrası sunulan destek hizmeti nedeniyle tercih edilmektedir.

Hangi belge ne zaman nereye yüklenecek, MTHS Hizmeti web sitesi eklentisi nasıl yapılmalı gibi soruların cevaplarına hizmet süresince ihtiyacınız olacaktır, bu sorular karşısında çaresiz kalmamanız hizmet kullanımı açısndan önemlidir, bu nedenle MTHS desteği konusuna TTR Bilişim Hizmetleri olarak müşterilerimizin her zaman hizmetindeyiz.

İstanbulda birweb tasarım firmasıolmamızın avantajı ile web sitenize MTHS Hizmeti kapsamında eklenecekBilgi Toplumu Hizmetlerilinki konusunda da ihtiyaç duyulması durumunda destek sağlamaktayız.

 

 


MTHS Firmaları google ara

MTHS Firmaları google görsel ara

MTHS Firmaları google haber ara

MTHS Firmaları google translate

MTHS Firmaları google blog ara

MTHS Firmaları linki

MTHS, Firmaları,